zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Business Leaders Forum prodlužuje termín pro zaslání projektů do soutěže \"Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2003\" do 31. ledna 2004

19.01.2004
Obecné
Business Leaders Forum prodlužuje termín pro zaslání projektů do soutěže \ Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2003\  do 31. ledna 2004
Důvodem je snaha dát šanci i těm podnikům a obcím, které v závěru kalendářního roku nestihly své zajímavé projekty přihlásit.

Svůj uskutečněný projekt může přihlásit každá organizace nebo samospráva, která kladně ovlivňuje životní prostředí ve svém okolí, přičemž nezáleží na její velikosti či výši investice. Důležitý je nápad, který prokazatelně přispívá ke zlepšení životního prostředí, zdraví a bezpečnosti práce. Vyloučeny jsou projekty, které byly realizovány pod hrozbou restrikce či penále, případně z nutnosti plnění legislativních předpisů. Projekt by měl na 1-2 stranách shrnovat přínos pro zdraví a pro zlepšení životního prostředí, jednu konkrétní akci, investici či jiné zlepšení ukončené v roce 2003. Je třeba uvést i měřitelné přínosy a finanční náklady. Přihlášené projekty posoudí komise složená z odborníků v oblasti životního prostředí. Slavnostní předání ceny se bude konat na jaře (duben, květen) roku 2004.

Zájemci o účast mohou své příspěvky do soutěže zaslat nejpozději do 31. ledna 2004 na adresu Business Leaders Fora ( k rukám pan Ing.Tomáše Nejedla, Palác Lucerna, Štěpánská 61, 116 02 Praha 1). Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.blf.cz/cena.

Mezi firmy, které doposud získaly ocenění v rámci ČR, patří například Komtesa Kutná Hora, Třinecké železárny, Barum Continental Otrokovice, Kovohutě Příbram, Česká rafinérská, Tesla Sezam a Metrostav. Zvláštní ocenění obdržela ZŠ Molákova, Škola Mesit a Karviná 2000, Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, Veskom spolu s Obecním úřadem Borová Lada, Diakonie Broumov, Městský úřad Holešov a Obec Vrutice.

Cena zdraví a bezpečného životního prostředí je provázána s Evropskou cenou životního prostředí (European Awards for the Environment), která je vyhlašována každé dva roky. O Evropskou cenu životního prostředí tedy usilují vždy projekty přihlášené do posledních dvou ročníku české soutěže. Protože se letos evropská cena nevyhlašuje, zúčastní se jí letošní projekty až v příštím roce. Více informací na internetových stránkách http://www.eu-environment-awards.org.

Kontakt : Ing.Tomáš Nejedlo, Business Leaders Forum, Palác Lucerna, Štěpánská 61, 116 02 Praha 1,
tel: ( 420) 224 216 275, fax: ( 420) 224 213 957,
e-mail: blf@blf.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí