zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Burza zkamenělin se již připravuje

21.01.2004
Geologie
Burza zkamenělin se již připravuje

Česká Lípa - Čtyřiadvactý ročník mezinárodní burzy minerálů a zkamenělin se začíná pomalu připravovat ve Střední odborné škole v České Lípě.

\"Akce je naplánována na 6. března, ale již nyní rozesíláme informace a pozvánky vystavovatelům a přiravujeme technické zabezpeční této prodejní výstavy,\"
řekl včera ředitel školy ing. Josef Hamada s tím, že škola chystá i propagaci v jiných regionech, protože zájem o prodejní výstavu je každoročně údajně velký.

\"Na burze budou opět vystavovány nerosty a zkameněliny z celého světa a bude zde i možnost přinést sem i své nálezy a nechat si je zdarma určit a ocenit. Přípravu a průběh akce zajištují převážně studenti oboru Ekologie a ochrana krajiny. Geologie totiž patří mezi předměty vyučované v tomto oboru a zájem studentů o geologii se promítá i v pracech připravovaných v rámci středoškolské odbornné činnosti i ve volbě maturitních prací,\"
uvedl Českolipskému deníku ředitel školy ing. Josef Hamada a dodává, že studenti se zabývají i výzkumem železitých instruktací ve tvaru trubek a růží, nalezišti zeolitů, krystalů kalcitů, olivínů, amfibolů a slídy.
Podle slov ředitelě školy je zájem o burzu minerálů a zkamenělin mezi odbornou a laickou veřejností opravdu velký. Dokladem je i to, že v loňském roce navštívilo tuto prodejní výstavu bezmála jeden tisíc návštěvníků jak z celé České republiky tak i ze zahraničí. Minerály a zkameněliny zde naopak představovalo sto dvacet vystavovatelů.

Zdroj: Českolipský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí