zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sněm dětí pro životní prostředí hledá členy

23.01.2004
Obecné
Sněm dětí pro životní prostředí hledá členy

Od 1. do 30. ledna 2004 přijímá pražská Agentura Koniklec návrhy na obsazení míst nových členů za kraje České republiky, které nejsou v současné době zastoupeny ve Sněmu dětí ČR pro životní prostředí (SDČR-ŽP), který se letos zaměřuje na problematiku ochrany vod a hospodaření s vodou. Činnost sněmu probíhá již jedenáctým rokem za podpory ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka a ve spolupráci s V.Ú.V. T.G. Masaryka, Českým rozhlasem, Hnutím Duha, sdružením Arnika, sdružením Egredior a dalšími. Letos se činnost sněmu uskuteční hlavně díky finanční podpoře programu Státního fondu životního prostředí ČR.

„Činnost ve Sněmu dětí mládež velice zajímá. Hovoří o tom i přes 300 členů, kteří prošli jeho řadami. Baví je seznamovat se s problémy životního prostředí hrou, pokusy, každotýdenním měřením, ale také při odborných přednáškách. Devastaci životního prostředí nejrůznějšími velkými a malými znečišťovateli děti vnímají velmi citlivě,“ komentuje činnost SDČR-ŽP jeho hlavní organizátor Václav Bratrych z Agentury Koniklec.

„Sněmačky a sněmáci budou od začátku roku kromě jiného sledovat spotřebu vody ve svých domácnostech a mapovat přírodní prostředí v okolí svého bydliště. Zároveň budou vymýšlet a po konzultaci realizovat opatření, jejichž cílem bude minimalizace spotřeby vody v domácnosti a ukončení necitlivých zásahů do přírodního prostředí vodních toků v jejich okolí,“ upozornil na letošní aktivity odborný lektor Ondřej Simon z Hnutí Duha.

Iva Tenorová, členka SDČR-ŽP za „okres“ Blansko, říká: „Sněm mě naučil postarat se sama o sebe a používat vlastní mozek. Vnímat lidi kolem sebe, naslouchat jim a respektovat jejich názory. Dívat se na svět otevřenýma očima, pomáhat přírodě, ale taky třeba spolupráci v týmu, sbalit si batoh na výšlap do hor, upéct chleba, nastoupit na nádraží do správného vlaku a samozřejmě spoustu věcí o přírodě a ekologii.“

Přihlášky do Sněmu dětí byly rozeslány na všechny ZŠ, Gymnázia, DDM a neziskové organizace po celé republice. V elektronické podobě je najdete na adrese

http://sdcr.koniklec.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí