zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Táboru se vyplatí přispívat na léčbu zraněných zvířat

23.01.2004
Příroda
Táboru se vyplatí přispívat na léčbu zraněných zvířat

Tábor - Padesát tisíc korun ročně přispěje město Tábor. Stanici pro zraněné živočichy ve Voticích. Zastupitelé na svém minulém zasedání souhlasili, aby peníze byly vyplaceny z rozpočtové rezervy.
Tábor stejnou částku vyplácí již druhým rokem. Předtím byla organizace podporována z peněz okresního úřadu.
\"Votická stanice řeší za Tábor otázky spojené s nalezenými zraněnými živočichy. Zkušenosti ukazují, že náklady a čas potřebný na zajištění těchto služeb by byly značně vysoké, pokud by město využívalo privátních veterinárních lékařů. Kromě toho by muselo počítat s náklady na umístění ošetřených jedinců v dalších zařízeních, protože mu taková chybějí,\" uvedla vedoucí odboru životního prostředí Hana Randová.
Ze zmíněných důvodů je příspěvek 50 tisíc korun velmi výhodný s přihlédnutím k loni ošetřeným 94 jedincům. Stanice pro zraněné živočichy garantuje po oznámení nálezu odvoz živočicha do dvou hodin, zajistí veterinární ošetření a léčbu včetně návratu do přírody.
Pavel Křížek z votického zařízení sdělil, že loni je podpořilo 62 obcí a měst z Táborska, Příbramska a Benešovska. Kromě záchrany zraněných živočichů pořádají přednášky a exkurze pro děti a mládež v oblasti ekologické výchovy.

Zdroj: Českobudějovické listy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí