zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zvířata pašoval pod trenýrkami

23.01.2004
Příroda
Zvířata pašoval pod trenýrkami

Plný kufr varanů, krajt a vzácných želv se snažil včera propašovat z Indonésie do Česka muž z Brna (43). Cizokrajná chráněná zvířata u záhadného turisty našli celníci z letiště Praha-Ruzyně hodinu před polednem. Plazi byli namačkáni v jednom velkém kufru pod špinavým spodním prádlem. Některé exempláře zvířat byly ve velmi zbědovaném stavu. Případ vyšetřují celníci a bude se jím zabývat také policie.
Letadlo z Amsterodamu přiletělo na ruzyňské letiště před včerejším polednem. Z paluby vystoupil také Moravan se dvěma zavazadly. Byl na cestě z indonéské Jakarty asi 24 hodin. Stejnou dobu zvířata namačkaná v krabicích a pytlích neuvěřitelně trpěla. Není vyloučené, že muž, který zvířata přivezl, je kurýrem. Do Asie totiž odletěl začátkem tohoto týdne.
\"Zavazadlo ukrývalo 22 kusů varanů modrých, 19 krajt zelených a 74 kusů želv různých velikostí. Cenu budeme s odborníky z, oddělení ochrany přírody České inspekce životního prostředí teprve odhadovat,\" řekli k případu celníci z ruzyňského letiště. Včerejší nelegální dovoz plazů je v poslední době jeden z největších odhalených případů. Zvířata nyní čeká karanténa. Některá ale asi transport nepřežijí.

Zdroj: Blesk

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí