zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O skládce s PCB bude jasněji v únoru

26.01.2004
Odpady
O skládce s PCB bude jasněji v únoru

Milovice/Praha - Středočeský kraj stále ještě nevyřešil likvidaci 1850 tun zeminy kontaminované toxickými polychlorovanými bifenyly (PCB) z bezprizorní skládky v Milovicích. V současnosti jedná také s ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí a podle mluvčího kraje Martina Krafla se snaží zajistit další finanční prostředky.

\"Jednání probíhají a konečné rozhodnutí oznámí svým dopisem ministr Ambrozek koncem ledna představitelům Středočeského kraje,\" potvrdila mluvčí resortu životního prostředí Jarmila Krebsová. Odvoz odpadu, který měla firma Sita provést už v prosinci, zkomplikovaly chemické rozbory, které ukázaly mnohem větší obsah škodlivin, než se předpokládalo. Podle Martina Krafla kraj proto nemá zatím jasno ani o výši finančních nákladů, které si likvidace odpadů kvůli neočekávanému obsahu PCB vyžádá. Odpověď by měly dát výsledky dalších rozborů.

\"V současné době probíhají odběry a vyhodnocování vzorků nezávisle jak oběma smluvními stranami tak supervizorem. Tato fáze bude dokončena do konce ledna. Na základě zjištěných údajů bude určeno, jakým zákonným způsobem budou jednotlivé části zeminy odstraněny,\" uvedl Radim Perutka z vedení společnosti Sita.

Zdroj: Střední Čechy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí