zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za samé jedničky vstup do zoo Lešná zdarma

29.01.2004
Příroda
Za samé jedničky vstup do zoo Lešná zdarma

Školákům, kteří dostanou na pololetní vysvědčení samé jedničky, připravila dárek zlínská zoologická zahrada v Lešné na Zlínsku. V pátek i o víkendu budou mít volný vstup do areálu zahrady a navíc pro ně zoo připravuje i malý dárek, řekla dnes ČTK pracovnice zahrady Romana Bujáčková.
Akci pracovníci zoologické zahrady připravili nejen pro žáky základních škol, ale také pro středoškoláky. \"Při příchodu do zoo se musí jen předložit vysvědčení a sleva s dárkem jim bude uznána,\" dodala Bujáčková. Podobnou akci plánuje zoo i na konec školního roku.
Areál zlínské zoologické zahrady je nyní členěn na čtyři základní zóny: Afriku, Ameriku, Austrálii a Asii. Kromě lvů, žiraf, nosorožce, goril, krokodýlů, jeřábů, lachtanů, tučňáků a jiných zvířat se děti mohou těšit také na trojici slonic, které si dvakrát za den užívají sněhu.
Loni navštívilo zahradu více než 400.000 lidí, což byl rekordní počet návštěvníků v historii zoo. Největším lákadlem se loni stal pavilon slonů, který byl slavnostně otevřen v květnu. Zoo je otevřena každý den od 08:30 do 16:00.

Zdroj: iHNed

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí