zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy ČR investovaly 30 milionů

29.01.2004
Les
Lesy ČR investovaly 30 milionů

Plzeňský kraj - Do opravy a údržby lesních cest, budování altánů, naučných a cyklistických stezek na Plzeňsku investovaly loni Lesy ČR přes 30 milionů korun.
\"Lesnická činnost byla zaměřena na kalamitu z podzimu 2002, veškeré dříví podnik zpracoval,\" sdělil plzeňský oblastní inspektor Karel Luňák. Podle generálního ředitele firmy Kamila Vyslyšela se v kraji podařilo v zákonných lhůtách zpracovat veškeré kalamitní dříví, přibližně 490 tisíc metrů krychlových.
\"Velmi šetrně jsme spolu s ochránci přírody zpracovali 1500 metrů kubických kalamitního dříví v národní rezervaci Černé a Čertovo jezero,\" uvedl.
Kvůli dlouhotrvajícímu suchu zaznamenal státní podnik vyšší ztrátu ze zalesňování, která se pohybovala kolem 25 procent, což je o osm procent více, než je standardní průměr minulých let. Dalším problémem zapříčiněným suchým létem byl zvýšený výskyt kůrovce na smrku. Zejména v srpnu a září se podařilo tento nárůst zachytit, ale letos na jaře bude potřeba podle Luňáka věnovat velkou pozornost kontrole a případné obraně.
Podnik začal závěrem roku spolupracovat s plzeňskou zoologickou a botanickou zahradou a pokračoval ve zřizování naučných stezek a dalších zařízení pro turisty a cyklisty.
\"Podílíme se mimo jiné na přípravě cyklotras na Stříbrsku a pokračujeme v kultivaci okolí Konstantinových Lázní,\" uvedl Luňák. V souvislosti s oslavami 200 let od založení tamních lázní vybudovali odpočinkový altán.
Podnik opravil i vodní nádrž Žďár u Plané u Mariánských Lázní a chatu Pupík na Modravě, kde se počítá s využitím pro veřejnost. Dále vybudoval odpočinková místa u Černého jezera na Šumavě, zřídil naučnou stezku Lesná u Přimdy, jejíž otevření se připravuje na jaro, a upravil dubovou Hraběcí alej u zámku Kozel.

Zdroj: Plzeňský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí