zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň před volbami do EP přijede podpořit Reinhold Messner

30.01.2004
Obecné
Kampaň před volbami do EP přijede podpořit Reinhold Messner

Zástupci Strany zelených vedli v Bruselu úspěšná jednání o podpoře, kterou evropští Zelení poskytnou před volbami do Evropského parlamentu. Do České republiky přijedou kampaň českých zelených podpořit zelení evropští poslanci světoznámý horolezec Reinhold Messner, dlouholetý šéf výboru českých Greenpeace, finský právník Matti Wuori či spolupředseda klubu Zelených v Evropském parlamentu Daniel Cohn-Bendit.

Klub Zelených v Evropském parlamentu je nyní čtvrtý nejsilnější a evropské Strany zelených by tuto pozici v červnových volbách rády obhájily. K tomu nutně potřebují získat poslance alespoň v některých z nově přistupujících zemí. Daniel Cohn-Bendit řekl: „Česká republika je pro nás mezi nově přistupujícími zeměmi jednou z největších nadějí.“

České zelené na jednání zastupovala trojice lídrů kandidátky Olga Lomová (kandidující na čtvrtém místě), Jana Ulbrychová (dvojka) a lídr kandidátky Jakub Patočka. Matti Wuori předal českým Zeleným některé ze zkušeností finské kampaně do Evropského parlamentu, která před pěti lety dosáhla ve Finsku impozantního výsledku 14 % hlasů. Matti Wuori, který od roku 1991 předsedá výboru českých Greenpeace, se v EP zabývá otázkou lidských práv a v rámci kampaně českých Zelených přijede o tématu přednášet do České republiky.

„Jsem velice šťastná, že Messner přijede. Lidé u nás jej znají jako sympatického horolezce, a teď ho poznají také jako skvělého zeleného politika,“ poznamenala k výsledku jednání místopředsedkyně SZ Jana Ulbrychová. „Líbí se mi názor pana Wuoriho, že evropský poslanec, který ví, čeho chce dosáhnout, má větší moc než většina ministrů národních vlád. My víme, čeho chceme dosáhnout, velmi dobře,“ podotkl k jednáním lídr české kandidátky Jakub Patočka.

Kontakt:

Jana Ulbrychová, 724 321 845; Jakub Patočka, 603 289 644

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí