zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sucho v kontejneru

09.02.2004
Chemické látky
Sucho v kontejneru
Společnost BTT (BahnTank Transport) zavedla nový kontejnerový systém na dopravu a skladování chemických výrobků citlivých na vlhko. Od září 2003 začal podnik Borealis Polymere v Burghausenu (SRN) používat kontejnery Bulk-Box.

K výhodám těchto nových kontejnerů patří zejména vysoký nákladní objem 56 m3 a rozměry - 9,125 m (30\') x 2,55 m x 2,75 m. Nákladní objem je tu stejný jako u předchozích 12 m (40\') dlouhých kontejnerů \"Drucksilo\", které se dosud používaly pro dopravu nenavlhavých produktů. Dociluje se tak lepšího vytížení vlaků, kde lze umístit 2 kontejnery Bulk-Box na jeden čtyřnápravový vagon. Zákazníkům se tak snižují dopravní náklady. Kontejnery Bulk-Box lze rovněž přechodně používat jako cenově výhodné mobilní meziskladové objekty místo složité překládky sypkých hmot do sil.

Pro jejich praktickou vykládku se do nich před naplněním zavěšují tzv. LinerBags; jsou určeny pro jednorázové použití a po vyložení zboží se recyklují. Odpadá tím cenově i časově náročné čištění kontejnerů. Pro vykládku jsou kontejnery opatřeny na zadní stěně výsypnou klapkou. Aby se při vykládce zamezilo znečištění nákladu cizími produkty nebo vlivy okolního prostředí, jsou Liner-Bags opatřeny výsypkou ve tvaru trychtýře. Před vykládkou se výsypka vytáhne a napne na turniketový uzávěr, kterým se obsah kontejneru přesype přímo do sila. Pro urychlení vykládky lze až v tomto okamžiku použít i stlačeného vzduchu (na rozdíl od kontejnerů Drucksilo).
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí