zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jakub Patočka: Důvěra evropských Zelených nás těší

09.02.2004
Obecné
Jakub Patočka: Důvěra evropských Zelených nás těší

Evropští Zelení chtějí po evropských volbách 13. června vstoupit do Evropského parlamentu s poslanci ze 12 až 13 zemí. „Tyto vyhlídky jsou realistické\", říká generální sekretář Evropské federace zelených stran Arnold Cassola. V Evropském parlamentu teď mají Zelení 44 poslanců, čtyři z nich z Německa. To má ale v nadcházejících volbách daleko větší šance. „Německo je jedinou zemí, v níž mají Zelení jasnou šanci posílit\", upozorňuje dvojka německé kandidátky Zelených Daniel Cohn-Bendit, současný spolupředseda klubu Zelených v Evropském parlamentu.  Cohn-Bednit označil Českou republiku za jednu z největších nadějí Zelených mezi nově přistupujícími zeměmi.

Lídr českých zelených pro volby do Evropského parlamentu Jakub Patočka řekl: „Důvěra evropských zelených nás těší a je pro nás i velkým závazkem. Tak jako v Německu ani v České republice není nereálné počet našich zelených poslanců v Evropském parlamentu podstatně zvýšit.“

Zelení připravují vznik společné celoevropské strany, která bude založena na kongresu v Římě 20. – 22. února 2004. Evropský poslanec Daniel Cohn-Bendit zdůraznil, že profil evropských Zelených a jednotlivých národních stran se nemůže nikdy zcela krýt. Ve volebním boji o křesla v EP proto budou zdůrazněna společná témata jako energetická politika, doprava nebo zemědělství.

Vrcholný představitel Zelených se vyjádřil, že postoj spolkového kancléře ke zrušení zbrojního embarga proti Číně je \"skandální\". Cohn-Bendit požaduje, aby vlády zásadními kroky, jako je tento, konzultovaly předem s Evropským parlamentem, i když k tomu nejsou právně vázány. „Ministr zahraničí Joschka Fischer by se mě nikdy neodvážil žádat, abych hlasoval pro zrušení zbrojního embarga\", řekl Cohn-Bendit.

Kontakt:

Jana Ulbrychová, místopředsedkyně SZ pro média, tel.: 724 321 845

Jakub Patočka, lídr Strany zelených do Evropského parlamentu, tel.:  603 289 644
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí