zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Horské obce mají obavy, že přijdou o miliony

10.02.2004
Příroda
Horské obce mají obavy, že přijdou o miliony
Výsluní - návrh na zřízení chráněné ptačí oblasti v Krušných horách na Chomutovsku vzbudil odpor představitelů tamních samospráv. Proto starostka Výsluní Eva Levá pozvala na konec týdne jak starosty ostatních horských obcí, tak autory návrhu na na místní obecní úřad, kde si navzájem vyměnili svá stanoviska.
Starostové projevili obavy, že pokud by návrh západočeských odborníků byl přijat v předložené podobě, byla by ohrožena výstavba větrných elektráren na jejich katastrech a obce by přišly o miliony korun, jež jim přislíbil investor.
Starosta Hory Svatého Šebestiána Karel Hejduk vyslovil názor, že hranice navrhované chráněné oblasti byly zpracovány nikoli s ohledem na ochranu tří set tetřívků, ale účelově, aby se zabránilo výstavbě větrných elektráren. To ochranáři rezolutně odmítli. \"Chceme s našimi partnery, vlastníky pozemků, jednat, proto jsme tady,\" prohlásil ornitolog Pavel Řepa, vedoucí projektu. \"To, co máte před sebou, jsou jen teze, náměty k diskuzi,\" dodal k podmínkám \"provozu\" ptačí rezervace.
Debata na obecním úřadě trvala přes dvě hodiny, aniž by přinesla nějaký konkrétní závěr. Obavy starostů ale nerozptýlila. \"Nechceme už tak skomírající život na horách ještě víc nechat omezovat podle nás naddimenzovanými ochranářskými omezeními,\" shrnula jejich společný postoj Eva Levá.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí