zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město chce podporovat recyklaci odpadů

11.02.2004
Odpady
Město chce podporovat recyklaci odpadů

Jilemnice - V minukých týdnech byl do domácností v Jilemnici distribuován informační leták, jehož prostřednictvím město vyzývá občany k součinnosti při recyklaci kartonových obalů na nápoje, nazývaných Tetra pak.
\"Dostali jsme brožuru a velký žlutý igelitový pytel. Po prostudování jsem zjitila, že máme možnost krabice po nápojích shromáždit do onoho pytle a následně je odevzdat na některém ze sběrných míst,\" řekla padesátiletá obyvatelka Jilemnice. Jak podotkla, její rodina určitě nové možnosti ekologické likvidace obalů využije. \"Když nakupuji nápoje, nyní větčinou v pet lahvích, či v Tetra pakových krabicích, tak mám výčitky, že zbytečně pomáháme hromadění odpadů. Jsem ráda, že můžu tento odpad recyklovat,\" dodala jilemnická občanka.
V informačním materiálu Jilemničtí zjistí nejen jak správně krabice v pytlích uskladňovat, ale především se dočtou, kam mají plné pytle odnést. \"Pytle budou odváženy při pravidelných svozech. První je naplánován na 5. dubna. Kdo bude potřebovat obaly udat před tímto termínem, může je odevzdat ve sběrně odpadů firmy RTT v Roztocké ulici,\" řekla Dagmar Stolínová, pracovnice odboru místního hospodářství jilemnické radnice. Podle jejích slov budou od 5. dubna moci Jilemničtí pytle s Tetra pakovými obaly odevzdávat na všech stanovištích na tříděný odpad, která jsou v různých částech města. \"Jedná se o ta místa, kam nyní mohou lidé nosit starý papír, pet lahve či sklo,\" upozirnila Stolínová.

Zdroj: Deník Pojizeří

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí