zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

11.02.2004
Obecné
Krátce - různé

Hlubinné úložiště na radioaktivní odpady v USA
Již pět let bezproblémově funguje první americké hlubinné úložiště na radioaktivní  odpady obsahující umělé radioizotopy s dlouhým poločasem rozpadu.
Úložiště,  nazývané  WIPP,  je  dnes  zaplněno přibližně z jedné desetiny.  Je v něm trvale uloženo téměř 50 tisíc sudů i kontejnery s aktivními odpady. Má být používáno nejméně dalších 30 let, zejména pro vojenské radioaktivní odpady. Je umístěno v solné formaci v Novém Mexiku v hloubce 2150 stop (tj. asi 645 m).

OLOMOUC - Akciová společnost Středomoravská vodárenská (SMV), která je nejvýznamnějším provozovatelem vodohospodářské infrastruktury ve středomoravském regionu, podpořila prohlášení Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) ke zvýšení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) na vodné a stočné.
\"Upozorňuje na vážné dopady, které přinese realizace vládního návrhu na zvýšení sazeb DPH z dosavadních pěti na devatenáct procent a doporučuje zvážení tohoto kroku s ohledem na vážné dopady na celou oblast vodního hospodářství a ochrany životního prostředí,\" informoval Právo mluvčí SMV Boris Keka.
\"Budeme se snažit co nejdříve všem poslancům Parlamentu České republiky sdělit naše stanovisko a pokusíme se je přesvědčit, aby ponechali vodné a stočné ve snížené sazbě DPH,\" sdělil Právu generální ředitel SMV a člen představenstva SOVAK Ota Melcher.

Praha (pha) - Magistrát letos podpoří akce přispívající ke zlepšení životního prostředí ve městě částkou 8,8 milionu korun. Je to o 1,1 milionu víc než loni. Žádosti o granty přijímá do konce března.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí