zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Desenští chtějí získávat energii z vody a větru

13.02.2004
Obecné
Desenští chtějí získávat energii z vody a větru
Desná v J. h. - O možnosti investic do obnovitelných zdrojů energie, konkrétně větrných a vodních elektráren, uvažují v Desné. Informace o technickém a ekonomickém posouzení případné výstavby obou zmiňovaných zařízení dostali k dispozici zdejší zastupitelé.
\"V případě větrných elektráren jsme již vytypovali konkrétní lokality, kde jsou pozemky ve vlastnictví města. Jejich výstavba je ale zatím pouze úvahou. Rozhodující zřejmě bude fakt, že vytypovaná oblast je v chráněné krajinné oblasti. Investice je to také velmi nákladná, a proto zpráva obsahovala i několik možností finančního zajištění,\" vysvětlil starosta Desné Marek Pieter.
Vodní elektrárny, které by se měly objevit na toku Bílé nebo Černé Desné, pak musí odsouhlasit nejen správa CHKO, ale i Povodí Labe. \"Už dopředu je ale jasné, že tato investice by měla svoji návratnost do devíti let. Rozhodující je u nás ve volbě elektrárny také fakt, že má velmi dlouhou životnost. Podle dalších jednání teprve uvidíme, který z projektů spíše zrealizujeme,\" dodal starosta.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí