zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelený rádce by mohl poradit Mostečanům s ekologií letos

19.02.2004
Obecné
Zelený rádce by mohl poradit Mostečanům s ekologií letos
Most - Publikaci s názvem Zelený rádce Mostecka hodlá letos nabídnout veřejnosti Ekologické centrum Most (ECM). Na vydání brožované knihy zatím přispěla pouze Mostecká uhelná společnost.
\"Zatím není jisté kdy a v jakém nákladu publikace vyjde,\" sdělila Soňa Hykyšová, vedoucí ECM, kde rádce připravovali. Vzdělávací publikace je ilustrovaným průvodcem ochrany životního prostředí. Svým rozsahem a zaměřením je zatím jediná svého druhu, kterou ECM pro veřejnost připravilo ve své čtyřleté historii.
Zelený rádce obsahuje praktické informace o likvidaci odpadů, o ochraně ovzduší, vody, zeleně a o dalších oblastech souvisejících s ekologií. Autoři vycházejí ze Zeleného rádce zveřejňeného na internetových stránkách ECM, který je souborem otázek a odpovědí na ekologické téma. V tištěném rádci jsou i odpovědi na nejčastější dotazy, které lidé kladou pracovníkům centra. Publikaci chce ECM šířit bezplatně, k mání má být například v knihovnách a na úřadech.
Ekologické centrum Most je informačním střediskem poskytujícím bezplatné informace o životním prostředí v regionu. Zařízení informační služby, jejíž zaměstnanci pracují ve směnovém provozu, vzniklo 1. dubna 2000 z podnětu společnosti Česká rafinérská. Založení ECM podpořilo deset velkých firem a státních institucí.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí