zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Investoři jsou nespokojeni, Unipetrol musí doplnit údaje

20.02.2004
Obecné
Investoři jsou nespokojeni, Unipetrol musí doplnit údaje
Hloubkovou kontrolu, probíhající v Unipetrolu před jeho prodejem, podle zájemců o koupi brzdí nedostatek informací. Generální ředitel firmy Pavel Švarc proto přislíbil, že některé údaje investorům Unipetrol doplní.
\"Asi pětadvacet procent informací firmy přehlédly, mají je,\" podotkl Švarc. Přibližně pětina informací je podle něj nerelevantních. Upozornil ovšem také na to, že zhruba 15 procent požadovaných údajů se týká vysoce utajovaných skutečností, o nichž bylo předem známé, že je investoři neobdrží.
Unipetrol hodlá doplnit přibližně čtyřicet procent požadovaných informací. Půjde o vliv na životní prostředí nebo technické dotazy. Citlivé informace o firemních maržích nebo smlouvách s obchodními partnery však prý poskytnout nelze. Zájemci podle Švarce získají také přehled o záměrech Unipetrolu na příští tři roky.
Nedostatečný rozsah informací prý mají polská PKN Orlen a maďarský MOL. Fondu národního majetku to potvrdili vládní poradci pro privatizaci a agentuře ČTK v úterý také místopředseda výkonného výboru fondu Pavel Kuta. Fond podle něj bude doplnění údajů požadovat.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí