zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Objem tříděného odpadu roste

20.02.2004
Odpady
Objem tříděného odpadu roste

Litoměřice - Objem tříděného odpadu v Litoměřicích se za minulý rok zvýšil téměř o sto procent. Kontejnery už ho nestačí pojmout, a proto se jejich počet bude zvyšovat.
V současné době je ve městě 85 kontejnerů na plasty, 42 na sklo a 34 na papír. Odpad je svážen a zpracováván firmou BEC, která vlastní třídící linku.
\"U nás se rozhodně nestává, že by se tříděný odpad hromadně svážel na skládku, jak se to někdy dělává,\" rezolutně prohlašuje Emil Kopřiva z odboru životního prostředí Městkého úřadu v Litoměřicích.
Přesto připouští, že problémy mohou někdy nastat kvůli přeplněným kontejnerům. Kromě Vánoc je nejkrizovějším obdobím léto, kdy roste spotřeba nejrůznějších nápojů v PET lahvích.
\"Jsme si toho vědomi, a proto svážíme plasty v letních měsících ne jednou, ale dvakrát týdně,\" tvrdí Kopřiva. Upozorňuje, že je důležité, aby lidé PET láhve důkladně sešlápli.
\"Šetří se tak místo, a tím i peníze,\" dodává Kopřiva a slibuje, že pokud se bude objem tříděného odpadu dále zvyšovat na úkor komunálního, občané se mohou případně dočkat snížení cen komunálních služeb.

Zdroj: Deník Litoměřicka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí