zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA doveze ODS několik kubíků odpadků

23.02.2004
Odpady
Hnutí DUHA doveze ODS několik kubíků odpadků

CO:   Hnutí DUHA doveze ODS několik kubíků odpadků kvůli návrhu zrušit zákaz dovozu odpadu ze zahraničí

KDY:  pondělí 23. února v 11:00 hodin

KDE:  před vchodem do hlavní kanceláře ODS, Jánský vršek 13, na pražské Malé Straně, několik minut chůze od Malostranského náměstí

zajímavé k fotografování

Několik kubíků odpadků doveze Hnutí DUHA v pondělí do nové kanceláře ODS na pražském Jánském vršku. Odpoví tak na návrh poslance Tomáše Hasila, který chce v zákoně povolit dovoz odpadu do České republiky.

S podobným plánem přišel už v roce 2001 tehdejší poslanec ODS a předseda představenstva liberecké spalovny Jiří Drda – tehdy jej poslanci drtivou většinou 142 ku 11 hlasům zamítli. Import z nedalekých německých měst by pro spalovnu v Liberci znamenal zajímavý obchod. Hasil, delegát ODS, který rovněž pochází z Liberce, s návrhem teď přišel opět.

Otevření hranic by patrně během krátké doby vedlo k masivnímu dovozu odpadků do českých spaloven z pohraničních měst v Německu a Rakousku. Toxické exhalace a kontaminovaná škvára a popel však po spálení zůstanou u nás. Z každé tuny spáleného obsahu popelnic vzniká asi 300 kilogramů tohoto nebezpečného odpadu, který se musí ukládat na speciálně zabezpečených skládkách.

Hnutí DUHA vydalo stručný informační list s podrobnějšími údaji o návrhu: www.hnutiduha.cz/publikace/infolisty/pdf/dovoz_odpadku.pdf

Kontakt:

Vladan Záklasník, telefon 776-176349, email vladan.zaklasnik@hnutiduha.cz

Vojtěch Kotecký, telefon 604-202470, email vojtech.kotecky@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí