zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Labských pískovcích vyrostou nové malé větrné elektrárny

27.02.2004
Obecné
V Labských pískovcích vyrostou nové malé větrné elektrárny
Děčín - Další větrné elektrárny vyrostou v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Některé lokality jsou vhodné pro využití síly větru především u menších a středních elektráren. Proti nejsou za určitých podmínek ekologické organizace ani ochranáři.
\"Jsme pro využívání alternativních energií, které téměř nepoškozují životní prostředí. Jde jen o to, abychom měli stanovené podmínky pro povolení stavby,\"
řekl Petr Bauer z oddělení péče o krajinu na děčínské správě Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Upřesnil, že ale takzvané větrné farmy patří spíše do průmyslových zón a okolí sídel.
\"Každý případ posuzujeme individuálně. Je důležité, aby výška elektrárny splňovala nároky investora a zároveň nenarušila krajinu a nestála na biologicky cenných lokalitách,\"
dodal Bauer. Nyní jsou na území Labských pískovců dvě menší větrné elektrárny.
\"Další žádost evidujeme v obci Sněžník, prozatím jsme ale řízení zastavili,\" uvedl Bauer. Dodal, že důvodem je chybějící nákres elektrárny v krajině.
Jak uvedl investor stavby, na pohledové studii již pracuje.
\"Ochranáři vzali projekt velkoryse. Pokud jej nepovolí, tak zvolím jiný způsob ekologického vytápění domů, pro které jsem chtěl větrnou energii využít,\" dodal.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí