zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpoří akce pro životní prostředí

04.03.2004
Obecné
Podpoří akce pro životní prostředí
Hradec Králové - Během celého roku mohou fyzické i právnické osoby žádat o finanční podporu při řešení akutních situací v oblasti životního prostředí, na výchovu, osvětu a nové ekologické projekty anebo na inovaci péče o prostředí na území města, pokud přesahuje rámec zákonných povinností.
\"Nemělo by pochopitelně jít o akce ziskové,\" doplňuje vedoucí odboru životního prostředí Pavel Kamenický, který je zároveň tajemníkem Komise pro životní prostředí rady města. Právě tato komise spravuje Ekologický fond, jehož statut zastupitelstvo schválilo v květnu loňského roku.
Do nového fondu přešly prostředky dřívějšího Ekofondu a tzv. Fondu životního prostředí. Příjmy fondu tvoří dary a jiné platby od fyzických a právnických osob, poplatky, odvody a sankční
platby v oblasti životního prostředí s výjimkou místního poplatku za komunální odpad.
\"Částkou přesahující milion korun Ekologický fond na podzim přispěl na likvidaci staré zátěže v prostoru budoucího sběrného dvora v Říční ulici,\" zmiňuje Pavel Kamenický. Do roku 2004 z loňska přešlo 2,3 milionu korun, předpokládané příjmy by letos mohly dosáhnout půl milionu. Polovinu výsledné sumy chtějí správci fondu ponechat jako rezervu, zbývajícími penězi jsou připraveni podpořit smysluplné projekty.

\"Pravidla pro podávání žádostí o granty jsou prakticky stejná jako u známějšího Fondu veřejně prospěšných účelů, jehož strukturou jsme se vědomě nechali inspirovat. Formuláře si mohou žadatelé stáhnout z webových stránek magistrátu www.mmhk.cz. Předložené záměry jsme na odboru připraveni se žadateli zkonzultovat a poradit jim,\" ujišťuje Pavel Kamenický.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí