zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlášení 3. ročníku soutěže Zklidňování dopravy ve městech a obcích

05.03.2004
Obecné
Vyhlášení 3. ročníku soutěže Zklidňování dopravy ve městech a obcích
Nadace Partnerství a Nadace VIA ve společném programu Doprava pro 21. století a ve spolupráci s Ministerstvem dopravy, Svazem měst a obcí a časopisem Moderní obec vyhlašují dnem 3. 3. 2004 třetí ročník soutěže Zklidňování dopravy ve městech a obcích. Cílem soutěže je prostřednictvím ocenění uvést v širší známost kvalitní projekty realizované v České republice a inspirovat tak k jejich následování.

Do soutěže je možno přihlásit projekty, které se uskutečnily v posledních pěti letech (tj. předané k užívání v roce 1999 a letech následujících), v jejichž důsledku došlo ke zlepšení životního prostředí a bezpečnosti silničního provozu (zejména s ohledem na jeho nejzranitelnější účastníky - chodce a cyklisty). Projekty hodnocené v předchozích ročnících soutěže nelze do letošního ročníku znovu přihlásit.

Soutěže se mohou zúčastnit obce, města, městské obvody a části, zastoupené svými statutárními zástupci. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií dle názvu sídla:

kategorie obce,

kategorie města a městské obvody a části.

O tom, které projekty budou oceněny, rozhodne hodnotící komise, jejímiž členy jsou jednak zástupci vyhlašovatelů, jednak odborníci (urbanisté, projektanti, architekti).

Uzávěrka pro zasílání přihlášek do soutěže je 31. 5. 2004 (rozhoduje datum poštovního razítka). Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se bude konat v září 2004. Základní charakteristiku a fotodokumentaci soutěžních projektů z předchozího ročníku najdete na adrese doprava21.ecn.cz

Soutěžní podmínky a formulář přihlášky lze získat u koordinátora programu Doprava pro 21. století, Ing. Petra Šmída, Nadace Partnerství, Krátká 26, 100 00 Praha 10, tel./fax: 274 816 727, e-mail: petr.smid@ecn.cz, a také na adrese http://doprava21.ecn.cz/soutez.html.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí