zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arnika vyhlašuje soutěž „CO OČI NEVIDÍ… aneb kde končí obsah naší popelnice“

11.03.2004
Odpady
Arnika vyhlašuje soutěž „CO OČI NEVIDÍ… aneb kde končí obsah naší popelnice“

VYŠKOV – Sdružení Arnika Vyškov ve spolupráci s Městským úřadem Vyškov, knihovnou Karla Dvořáčka ve Vyškově a Hnutím Duha Vyškov vyhlašuje výtvarnou a fotografickou soutěž s názvem „CO OČI NEVIDÍ… aneb kde končí obsah naší popelnice“.

Úkolem soutěžících je namalovat nebo vyfotografovat, kde si myslí, že končí to, co vyhodí. Nebo jak si představují ideální likvidaci odpadu. Mohou se také zaměřit na výhody a nevýhody jednotlivých možností.

„Formu i techniku malby či kresby ponecháváme na vlastním uvážení. Fotografie by měly mít rozměr minimálně 18 × 13 cm, ať už barevné či černobílé,“ uvedla Radka Štěpánová z Arniky Vyškov.

Soutěž probíhá ve třech věkových kategoriích:

I.                    kategorie: 6 – 10 let

II.                 kategorie: 11 – 15 let

III.               kategorie: 16 – 19 let

K účasti v soutěži není nutné vyplňovat žádnou přihlášku, stačí pouze zaslat svou práci do 9.4.2004 na níže uvedenou adresu. Soutěžící nesmí zapomenout na druhou stranu obrázku nebo fotky uvést své jméno a příjmení, adresu školy a věk.

Z každé kategorie porota vybere tři práce, jejichž autory odměníme cenami. Vyhlášení výsledků proběhne na Den Země, tj. 22.4.2004 v 11:00 hodin na Masarykově náměstí ve Vyškově. Ceny vítězům předají zastupitelé města Vyškova.

Každý, kdo pošle do soutěže své dílo, pomůže přispět na dobrou věc. Všechny práce budou vystaveny od 20.4. do 23.4. v knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově, kde bude také možné si jednotlivá dílka zakoupit. Výtěžek z prodeje a z dobrovolného vstupného předáme fakultní nemocnici U sv. Anny v Brně (na nákup zdravotnických pomůcek bez PVC).

Slavnostní vernisáž výstavy proběhne 20.4. v 16:00 hodin v sále knihovny.

TISKOVÁ ZPRÁVA SDRUŽENÍ ARNIKA VYŠKOV

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí