zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelená kandidátka pro Evropský parlament

16.03.2004
Obecné
Zelená kandidátka pro Evropský parlament

Zelená kandidáty pro volby do Evropského parlamentu je pestrá. Zastoupeni jsou na ní rovnoměrně ženy i muži, polovinu míst dostali i nestraníci stejně jako zástupci nejrůznějších marginalizovaných skupin.

Republiková rada Strany zelených dnes v Pardubicích rozhodla o tom, že bude do Evropského parlamentu kandidovat 16 žen – mezi nimi například etnografku, cimbalistku a zpěvačku Zuzanu Lapčíkovou (č. 6),  Ženu Evropu 2003 a zakladatelku sítě mateřských center Rut Kolínskou (č. 8), spisovatelku Terezu Boučkovou (č. 10), starostku brněnské městské části Brno – Nový Lískovec Janu Drápalovou (č. 18), evangelickou farářku, vedoucí projektu České katolické charity proti obchodu se ženami Jindřišku Krpálkovou (č. 22) a spisovatelku, členku správní rady Nadace Heinricha Bölla Alenu Wagnerovou (č. 26).

Za Zelené budou do Evropského parlamentu kandidovat i Miroslav Zima (č. 5), ředitel Romského centra dětí DROM; novinář, zakladatele agentury EPICENTRUM Jaromír Štětina (č. 7), ekologický lesník Leo Košťál (č. 9), ochránce přírody, předseda ČSOP Kosenka Miroslav Janík (23) či předseda Středoevropské kolonie současného umění Petra Larvu (č. 31) a další.

Jaromír Štětina k důvodům, proč přijal kandidaturu za Stranu zelených, řekl: „Strana zelených je mi blízká svým zaujetím pro přírodu, pro spravedlnost, pro situaci utiskovaných či znevýhodněných jednotlivců i skupin. Zelení v Evropském parlamentu jsou jednou z nejsilnější skupin a pro Evropu i pro naši zem by bylo dobré, kdyby se v Evropském parlamentu naši zelení poslanci ocitli. Ačkoli sám neprahnu po politické funkci, Zelení mě přesvědčili svým programem i kvalitou svých kandidátů, že má osobní účast je nejvhodnějším způsobem, jak evropskou kampaň podpořit.“

Lídrem Zelených pro volby do Evropského parlamentu byl už v prosinci zvolen ekolog a šéfredaktor Literárních novin Jakub Patočka. Na druhém místě kandidátky je místopředsedkyně Strany Zelených, bývalá redaktorka Českého rozhlasu a České televize, Jana Ulbrychová, třetí místo patří historikovi Franku Boldtovi a jako čtvrtá kandiduje sinoložka Olga Lomová.

kontakt:
Jana Ulbrychová, místopředsedkyně SZ pro média, tel.: 724 321 845

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí