zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vlastníci lesů si mohou podávat žádosti na poskytnutí příspěvků

16.03.2004
Les
Vlastníci lesů si mohou podávat žádosti na poskytnutí příspěvků
Česká Lípa / Liberec - Formou finančních příspěvků funguje již deset let podpora vlastníkům lesa v ČR. Tyto příspěvky jsou vypláceny na základě Pravidel na poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích.
\"Vlastníci lesních pozemků ležících na území Libereckého kraje podávají žádosti o poskytnutí finančních příspěvků na hospodaření v lesích na Krajský úřad Libereckého kraje, kde jsou žádosti odborem životního prostředí a zemědělství zaregistrovány. Podané žádosti procházejí kontrolou. Jedná se o kontrolu prováděnou jak v kanceláři zda žádost obsahuje náležitosti předepsané Pravidly, tak i probíhá kontrola provedených prací v terénu. Na základě těchto kontrol dochází ke schvalování jednotlivých žádostí a to tříčlennou komisí, která doporučí schválení žádostí o poskytnutí daného finančního příspěvku,\"
řekl Radim Zika, člen rady kraje.
Žadatelé mohou požadovat finanční příspěvek například na obnovu, zajištění a výchovu porostů, ekologické a šetrné hospodaření, na zajištění mimoprodukčních funkcí lesa, vybrané činnosti mysliveckého hospodaření, vyhotovení lesních hospodářských plánů a v neposlední řadě na chov a výcvik národních plemen loveckých psů a loveckých dravců.
Rozhodnutí o poskytnutí finančních příspěvků jsou zasílány Ministerstvu zemědělství ČR, jež na základě poskytnutých rozhodnutí proplácí finanční částky jednotlivým žadatelům. Liberecký kraj v loňském roce obdržel téměř tři stovky žádostí a přiznal finanční příspěvky ve výši 20 296 326, Kč.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí