zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Architektura pro život

18.03.2004
Obecné
Architektura pro život
Cyklus přednášek o nízkoenergetických domech, jejichž smyslem je informovat zájemce o nejnovějších trendech ekologických staveb a seznámit posluchače s možnostmi harmonického bydlení, se konají od začátku března 2004 (každé úterý od 17.00 do18.30 hod. v Městské knihovně v Praze). Přednáší akad. arch. Oldřich Hozman. Představují se konkrétní projekty staveb a jejich realizace. Přednášky jsou určeny pro širokou veřejnost a jsou doplněny promítáním.

První přednáška, která se konala počátkem března, měla název -Úsporné domy a přizpůsobení stavby geopatogenním zónám. Byl zde představen projekt nízkoenergetického slunečního rodinného domku a vysvětleny principy úsporného topení a řízeného větrání. Hovořilo se také o vlivech vlastností geologického podloží na lidské zdraví a byly předvedeny ukázky přizpůsobení staveb různým typům vyzařování nad zemským povrchem.

Další přednáška měla název: Feng shui a umístění domů ve vztahu ke světovým stranám.

Posluchači byli seznámeni s hlavními principy feng shui v projektech bytu, domu a zahrady, dále získali informace o zásadách pro nalezení vhodného místa pro dům, významu slunce a rytmů přírody ve vztahu k architektuře a vlivu pohybu slunce na návrh domu.

V úterý 16. 3. 2004 proběhne přednáška na téma: Harmonické tvary, pohyb člověka, proporce a rytmus v architektuře, která se bude věnovat geometrické harmonii, vhodným poměrům, tvarům a rozměrům budov, dále principu vyváženého rozměru zlatého řezu a sakrální geometrie, vlastnostem pohybů přírodních sil a jejich vztahům k určování proporcí domů.

Cyklus zakončí 30. 3. 2004 téma Poznávání vlastností energie krajiny ve vztahu k člověku a bydlení. Zde se účastníci dozvědí o vlivu cyklických rytmů přírody na projevy života a tvorbu lidských obydlí.

Další informace: Studio arc, www.arc.cz, arc@arc.cz
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí