zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj už má jasno, co s odpady

24.03.2004
Odpady
Kraj už má jasno, co s odpady
LIBEREC - Dva roky trvaly práce na strategickém dokumentu pro oblast nakládání s odpady pro Liberecký kraj, na němž pracovali krajští odborníci. Materiál schválilo nyní krajské zastupitelstvo. Materiál navázal na Koncepci odpadového hospodářství Libereckého kraje.
\"Jsme prvním krajem v České republice, který má plán odpadového hospodářství kompletně zpracovaný a schválený,\" uvedl radní pro zemědělství, ekologii a životní prostředí Radim Zika (ODS). Upřesnil, že od července roku 2003 probíhalo veřejné připomínkové řízení, plán byl připomínkován rovněž ministerstvem životního prostředí.
\"Bylo také zpracováno posouzení vlivu plánu odpadového hospodářství na životní prostředí. Závěry plánu respektují požadavky právních předpisů ČR i EU a rovněž zásady stanovené v Plánu odpadového hospodářství České republiky,\" upřesnila tisková mluvčí Libereckého kraje Linda Futerová.
Závazná část tohoto strategického dokumentu bude vyhlášena jako obecně závazná vyhláška Libereckého kraje a stane se závazným podkladem pro všechny subjekty, které na území kraje s odpady nakládají.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí