zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na sázení stromků

26.03.2004
Příroda
Pozvánka na sázení stromků

Zveme Vás na sázení stromů s dětmi uprchlíků pocházejících z oblastí válek a hrubého porušování lidských práv. Sázení se uskuteční v neděli 28. dubna od 10 hodin v katastru obce Horka nad Moravou na pozemcích učených k ozelenění v rámci projektu Sluňákov - výukového centra pro veřejnost a školní děti (Pozemek je za obcí Horka nad Moravou, když se jede na Skrbeň, za posledním domem v Horce odbočit doprava směrem k obecnímu hřbitovu a po pravé straně jsou pozemky, kde se bude sázet zeleň).

Ve výukovém centru bylo již zrealizováno: Výsadba Veenendaalské aleje, stavba zcela nového rybníka s náhonem a odtokem, mostek přes vodní tok s posezením a cyklistickou stezkou, která spojuje západní a severní vstup do budoucího areálu, byl vyset 1 ha louky přírodně blízké Litovelskému Pomoraví a v závěru minulého roku také většina budoucí vzrostlé zeleně. V neděli 24.3. budou dosazeny soliterně rostoucí stromy dle projektu a bude proveden úklid celého pozemku.

Akce je součástí projektu občanských sdružení NESEHNUTÍ a Amnesty International, který se snaží zpříjemnit žadatelům o azyl pasivní čekání na rozhodnutí českých úřadů. Akce spojuje volnočasové aktivity s otázkou ochrany životního prostředí v České republice a uskuteční se díky spolupráci SEV Sluňákov, firmě Zahrada Olomouc a finanční podpoře Nadace Partnerství.

 

Akce bude zajímavá pro fotografy a na místě bude k dispozici podrobná tisková zpráva o projektu a situaci uprchlíků v České republice.

 

 

Michal Bartoš, SEV OŽP MmOl., tel: 602 708 181

Milan Štefanec, NESEHNUTÍ, tel: 543 245 342, 605 239 579

Jiří Koželouh, Amnesty International, tel: 723 559 495
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí