zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Z pražského metra zmizely koše na odpadky

29.03.2004
Odpady
Z pražského metra zmizely koše na odpadky

Ze strachu, aby odpadkové koše nevyužili teroristé k uložení bomby, je dopravní podnik odstranil

Zdroj: Foto ČTK

PRAHA 26. března 2004 | 09:30 Ze stanic pražského metra v posledních dnech zmizela většina odpadkových košů. Důvodem je strach, že by se mohly stát nástrojem teroristických útoků. \"Koše nejsou ve vestibulech metra z bezpečnostních důvodů. Odstranili jsme je po dohodě s policií po útocích v Madridu,\" uvedla včera mluvčí pražského dopravního podniku Michaela Kuchařová.

 Peklo v moskevském metru
 Španělskou metropoli ovládl děs
 Planý poplach vyklidil londýnské nádraží

Kdy, případně zda vůbec, se koše vrátí zpátky do stanic, zatím podle ní není jasné. Cestující, kteří využívají služeb metra, opatření příliš nepotěšilo. \"Chtěla jsem vyhodit prázdnou láhev, ale nikde jsem neviděla koš. Musela jsem proto vyjít z metra,\" popsala včera své zkušenosti ze stanice Háje Marcela Kohoutová.

Zaměstnanci metra se ale setkávají i s pasažéry, kteří odpadky po chvíli hledání vztekle zahodí na zem. \"Opatření je v zájmu cestujících. Slušný člověk vyhodí papírek mimo vestibul. Je to lepší, než kdyby do košů někdo hodil bombu,\" vzkázala těmto lidem mluvčí dopravního podniku.

Chybějící koše se podle Kuchařové nijak výrazně nepodepsaly na nepořádku ve stanicích, přestože podnik metro uklízí především v noci. Za provozu by to totiž bylo komplikované.

Kromě odstranění nádob na odpadky se metra dotklo i další opatření - častější kontroly stanic policisty. Hlídky se totiž v Praze zaměřují především na místa s vyšší koncentrací lidí. Některé vytypované stanice bude policie prohlížet pravidelně, jiné namátkově. Vzhledem k velkému počtu stanic nejde totiž zajistit stálou kontrolu každé z nich.

Samotný dopravní podnik na zvýšený dozor ve stanicích podle Kuchařové pracovníky nemá. Někteří zaměstnanci však už v minulosti absolvovali různá bezpečnostní školení. Byli například upozorněni, aby si všímali podezřelých předmětů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí