zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nepoužité léky vraťte do lékárny

30.03.2004
Odpady
Nepoužité léky vraťte do lékárny
Děčín - Léky, které lidé nespotřebují, patří zpět do lékáren. V každé lékárně stojí modré nádoby, které jsou k tomuto účelu určené. \"V pravidelných intervalech lékárny objíždí firma, která tento odpad ekologicky likviduje,\" řekla odborná vedoucí Zámecké lékárny Otýlie Laštůvková.
Lidé nepoužitá léčiva vrací také v Lékárně Alpha. \"Nejvíce lidé nosí oční kapky nebo antibiotika. Někteří ale přinesou také úplně nepoužitá balení. Ty my ale nemůžeme dát zpět do prodeje, proto doporučujeme, jestli by lidé léky nedali obvodním lékařům,\" řekla laborantka Lékárny Alpha Lucie Jungwirthová.
Nádoby ale musí v lékárnách hlídat. Jsou totiž lidé, kteří léky kradou. \"Chodila k nám jedna paní, která se snažila v odpadu najít léky na údajnou bolest. To se ale nesmí, proto jsme jí to museli vysvětlit,\" uvedla Pavlína Ticháčková, laborantka z Lékárny Centrum.
Léčivo patří mezi nebezpečný odpad, který v žádném případě do popelnice nepatří. Léky obsahují nebezpečné látky, které mohou poškodit životní prostředí. Ohroženi jsou také děti nebo zvířata, která by s léky mohla přijít do styku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí