zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cílem pilotního projektu je zefektivnit třídění odpadu

31.03.2004
Odpady
Cílem pilotního projektu je zefektivnit třídění odpadu
Zefektivnit třídění odpadu chce Liberecký kraj, který proto přijal Plán odpadového hospodářství. Jak Právo informovala tisková mluvčí Libereckého kraje Linda Futerová, dohodl se proto na spolupráci se společností EKO-KOM a chtějí společně realizovat pilotní projekt třídění odpadu.
\"Projekt nese název Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití komunálních odpadů včetně jejich obalové složky,\" upřesnila Futerová. Projekt bude realizován v průběhu tří let a jeho náklady na letošní rok jsou vyčísleny na částku téměř tří miliónů korun. \"Tyto prostředky poskytne společnost EKO-KOM,\" doplnila mluvčí. Řídit a koordinovat celý projekt bude ARR - Agentura regionálního rozvoje, v níž má Liberecký kraj majoritní podíl. \"Hlavním cílem projektu je vytvoření funkčního a efektivního systému odděleného sběru využitelných složek komunálních a obalových odpadů, který umožní naplnit cíle stanovené plánem odpadového hospodářství Libereckého kraje a cíle stanovené pro sdružené plnění zajišťované autorizovanou obalovou společností EKOKOM dle zákona o obalech,\" řekl radní pro zemědělství, životní prostředí a ekologii Radim Zika (ODS).
Dodal, že dalšími cíli tohoto projektu je podpora zavedení a zintenzivnění sběru komodit papír, plast, sklo a nápojový karton v lokalitách, kde jsou pro to vhodné podmínky, s návazností na možnost jejich odbytu. Kraj se chce také zasadit o to, aby postupně byl zaveden oddělený sběr využitelných komodit v oblastech, kde tento sběr dosud není zaveden, a budou ověřeny různé formy sběru
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí