zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti ekologie fotili černé skládky

01.04.2004
Odpady
Studenti ekologie fotili černé skládky
Plzeň - Odlehčit výuku, podpořit zájem o obor a naučit samostatnosti - to vše bylo cílem fotosoutěže žáků Střední průmyslové školy dopravní v Plzni-Křimicích. Vedení školy připravilo soutěž pro maturitní ročník oboru mechanizace a služby se zaměřením na ekologickou výchovu. Z třicítky žáků s tímto zaměřením dodalo 42 fotografií na téma Komunální odpad a my 25 studentů.

\"Hodnotili jsme téma fotografie, zpracování a také přiléhavost názvu k jednotlivým snímkům,\" uvedla jedna z členek poroty pedagožka Marcela Kubíková. To vše dokázala nejlépe skloubit Vendula Kotková. Snímek odloženého křesla na okraji nepovolené skládky a lesního porostu nazvala Místo pro odpočinek. Druhá a třetí skončily Lenka Šebová a Hana Šrajková. Trio dívek obdrží i finanční ocenění z fondu sdružení rodičů a přátel školy.
Podle Kubíkové pořádala křimická zemědělská škola, která se loni spojila se SPŠD, poslední fotosoutěž před čtyřmi roky. Téma bylo mnohem obecnější - Životní prostředí.
\"Teď ale počítáme s tím, že bychom soutěž opakovali každým rokem,\" doplnila porotkyně s tím, že následná výstavka prací nebude samotná.
Letos ji doplnily ekologické prezentace žáků třetích ročníků.
\"Při tvorbě prezentací hledají zdroje v odborné literatuře, čímž se učí samostatně pracovat,\" vysvětluje vyučující odborných předmětů Jana Jindřichová.
SPŠD v Křimicích je v současnosti jednou z mála škol na Plzeňsku, které mají v učebním programu ekologické obory. V Křimicích studuje asi 250 žáků, pětina z nich v posledním, maturitním ročníku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí