zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město vyrazilo do boje s odpadky

01.04.2004
Odpady
Město vyrazilo do boje s odpadky


Jablonec n. N. - Desítky nákladních vozů plných odpadků odvezly během jediného týdne úklidové firmy z centra Jablonce. \"Na plošném sběru odpadků se podílí čtyři soukromé firmy, které mají za úkol vyčistit frekventovaná místa nejdéle do Velikonoc,\" uvedl Vladimír Kolman, pracovník oddělení životního prostředí. \"Začali jsme 22. března. Kvůli sněhu jsme museli na dva dny práce přerušit. Přesto se podařilo jen z úseku nám přiděleného odvézt zatím třináct avií odpadků,\" říká Petr Srna, šéf úklidové firmy.
Město trápí i černé skládky. Lidé přitom vyhazují odpad i několik metrů od sběrného dvoru. Lednice a nejrůznější harampádí se povalují nejen mezi bazénem a sběrným dvorem, ale i v dalších lokalitách. \"Černé skládky jsou hlavně na příjezdových trasách do města - v Zeleném údolí, kolem Rádelské silnice, v údolí Harcovského potoka či u Pivovarských rybníků na Vrkoslavicích,\" vyjmenovává Vladimír Kolman. Smetištím se podobají ale i některá sídliště. Na nepořádek si stěžují lidé z panelových domů na Vršku či Na Úbočí. Přitom za půl roku město zaplatí za úklid odpadků 700 tisíc korun. \"Je nutné si uvědomit, že nepořádek značně odčerpává městský rozpočet,\" varuje Kolman.
Do boje s nečistotou vyrazily i technické služby. \"Nechali jsme si pouze jedno vozidlo na chemický posyp, jelikož ráno jsou ještě mrazy. Ostatní stroje jsou už přestavené na jarní úklid,\" uvádí ředitel TSMJ Milan Nožička. Další vůz určený na inertní posyp bude upravený na teplou obalovou směs k výspravě silnic. \"Čekáme, až se oteplí. Zatím musíme vystačit jen se speciální studenou směsí,\" uzavírá Milan Nožička.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
INISOFT s.r.o.
13
9. 2017
13.9.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí