zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Památné stromy bude mít také Kelečsko

01.04.2004
Příroda
Památné stromy bude mít také Kelečsko

KELČ - Ve snaze pomoci obcím a zvýraznit cenné části přírody začali ochránci mapovat významné stromy na Kelečsku. V této oblasti totiž chybí nejen vyznačené turistické cesty a chráněná území, ale také vyhlášené památné stromy.
Na poradě Mikroregionu Valašskomeziříčsko- Kelečsko oslovil předseda Jiří Kubeša ochránce přírody s tím, zda by se nemohli podílet na zviditelnění kraje a zkvalitnění mikroregionu v oblasti ochrany přírody. Charakter krajiny na Kelečsku je totiž z velké části zemědělský a místa typická pro Beskydy, chráněná území, turistické stezky nebo památné stromy, v krajině zcela chybí.
Ochránci v minulých dnech začali mapovat krajinu a tipovat stromy, které by se dendrologicky i z krajinářského hlediska hodily k vyhlášení za památné. \" Chystáme se navrhnout k registraci několik významných krajinných prvků. Patří sem kaple se skupinou lip nad obcí Komárovice, jež tvoří významnou dominantu krajiny, dále několik drobných sakrálních památek doprovázených vzrostlou zelení u Kladerub, Němetic a Kelče,\" upřesnil Milan Zgažar. Vytipováno bylo i několik stromů, jejichž věk a vzhled splňuje parametry pro vyhlášení památnými.
\" Jedná se o jasan u kostela v Kelči, a také dvě lípy v Kelči- Dolině, kde byl v roce 1945 popraven vlastenec Vladimír Šišák,\" prozradila dendroložka Zina K lečková.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí