zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konsorcium má zajistit recyklaci

07.04.2004
Odpady
Konsorcium má zajistit recyklaci
Třináct světových výrobků domácích elektrických spotřebičů utvořilo společnou organizaci, která zabezpečí recyklaci jejich výrobků po konci životnosti. Ta uzavře smlouvy s recyklátory po celé Evropě, kteří budou schopni odebrat široké spektrum materiálů. Náklady na provoz společnosti ponesou členové společnosti a předpokládá se, že přinejmenším část z nich přenese náklady také na obchodníky a spotřebitele.

Vznik společnosti Recycling Electrical Producers Industry Consortium je odpovědí na směrnici EU, která požaduje, aby se výrobci stali aktivnějšími a převzali odpovědnost za recyklaci svých výrobků na konci životnosti. EU směrnice, která recyklaci nařizuje, začne platit v srpnu 2005. Výrobci doufají, že jejich organizace začne fungovat již letos na jaře. Nová společnost má za cíl recyklovat 1,2 mil. tun elektrických spotřebičů za rok, není však vyjádřeno, kolik toto recyklované množství představuje procent z celkového toku elektronického odpadu.

Zakladateli konsorcia jsou Alba, B&W Loudspeakers, BSH Home Appliances, Glen Dimplex, Hoover Candy, In-Sink-Erator, Kohler Mira, Merloni Elettrodomestici UK, Numatic, Philips, SMEG a Whirlpool. Každý člen vložil na rozjezd společnosti 30 000 liber. Konsorcium bude otevřeno ostatním výrobcům domácích i spotřebitelských zařízení a malých spotřebičů.
Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí