zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tachovští rozhodnou o skládce

02.04.2004
Odpady
Tachovští rozhodnou o skládce
Tachov - Další provoz skládky navezené výkopové zeminy v areálu bývalých kasáren poblíž celního úřadu a Okresního archivu v Tachově se stal předmětem jednání z hlediska zájmů a potřeb města.
Vedení města nabylo totiž dojmu, že smlouva o skládce, která je na jeho pozemku a kterou uzavřelo s tachovskou společností STAKUS INKSTAV, je už dávno překonána a že je třeba ji upravit.
\"V současné době je provoz skládky v jednání, ale informace jsem ochoten poskytnout, až bude záležitost dořešena,\" odpověděl stroze vedoucí majetkoprávního odboru Vladislav Hubač, který byl pověřen v této věci radou města.
Daleko sdílnější byl v tomto směru vedoucí odboru výstavby Městského úřadu Tachov Josef Havel.
\"Navýšení skládky jsme společnosti STAKUS INKSTAV povolili v loňském roce o jeden a půl metru. Firma měla za úkol provést oplocení, a to také dodržela. Buď dojde k úpravě smlouvy a město i fyzické osoby budou skládku dále využívat, nebo dojde k ukončení skládkování,\" informoval vedoucí odboru výstavby.
Ukládání zeminy do určitého množství na skládku mají fyzické osoby zdarma. Je tedy otázkou, kolik zaplatí nad povolený limit. Stavební úřad vydal první povolení pro navýšení skládky městu jako právnímu subjektu. Druhé povolení vydal firmě STAKUS. Ta má ve smlouvě s městem uvedeno, kolik zaplatí podniky a kolik fyzické osoby.
Problematiku skládky do budoucna by měli posoudit pracovníci odboru územního plánování a regionálního rozvoje a odboru životního prostředí Městského úřadu Tachov zejména z hlediska zájmů a potřeb města a z pohledu územního řízení. Poté by měli navrhnout, zda bude pokračovat navyšování skládky, nebo zda dojde k ukončení skládkování. Konečné rozhodnutí o postupu v této věci by pak měla vydat rada města.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí