zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Proběhla diskuse nad budoucností skládek na Vysočině

05.04.2004
Odpady
Proběhla diskuse nad budoucností skládek na Vysočině
V Přibyslavi se předposlední březnový den sešli zástupci obcí a dalších smluvních partnerů ukládajících odpad na skládce v Ronově nad Sázavou se zástupci Krajského úřadu kraje Vysočina.
Po krátkém uvítání předal starosta obce Přibyslav Jan Štefáček slovo radnímu Ivu Rohovskému, který informoval přítomné o stavu připravenosti Plánu odpadového hospodářství kraje Vysočina. Jiří Musil z Městského úřadu Přibyslav hovořil poté o aktuálním stavu skládky v Ronově nad Sázavou. „Seznámil jsem přítomné s připravovanou novelou zákona o odpadech a s chystaným vyhlášením druhého kola grantového programu Systém sběru a třídění odpadů. Můj kolega Josef Klečanský jim pak přiblížil proces získávání integrovaného povolení v oblasti nakládání s odpady v kraji Vysočina, zhodnotil jeho výhody i nevýhody a shrnul dosavadní výsledky za první rok platnosti zákona o integrované prevenci,“ řekl Zdeněk Fixa z krajského odboru životního prostředí.

Na závěr proběhla diskuse a zamyšlení se nad budoucností ronovské skládky i dalších skládek na Vysočině v souvislosti se změnami legislativy s důrazem na přednostní využívání odpadů. „Zřízena bude kompostárna i sběrný dvůr a provoz odpadového hospodářství tak dosáhne vysoké úrovně,“ konstatoval Fixa.

R. Burketová
Více informací Z. Fixa, 564 602 516, fixa.z@kr-vysocina.cz

\"velké
radní kraje Vysočina Ivo Rohovský (stojící)
\"velké
účastníci setkání
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí