zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Primátor města Brna rychle zareagoval na ohlášení vznikající nelegální skládky

07.04.2004
Odpady
Primátor města Brna rychle zareagoval na ohlášení vznikající nelegální skládky

Příkladně zareagoval primátor města Brna RNDr.Petr Duchoň a potažmo i brněnský magistrát na upozornění občanů na nelegální skládky vznikající při ulici Uhelné v Brně. Níže je uveden popis případu:

Vážený pane primátore,

obracíme se Na vás s prosbou, zda by nešlo něco udělat s dlouhodobými, ale i
stále se rozšiřujícími skládkami v oblasti mezi ulicí Uhelnou a ulicí Zvonařka. Je smutné, že na jedné straně se skutečně vzorným způsobem nakládá s odpady
z demolice Vankovka a na straně druhé nějací nepořádníci devastují rozvojové území města o kus dál. Možná by nebylo od věci tam nechat občas instalovat kameru MP, aby tito výtečníci byli identifikováni a jejich protizákonná činnost \"příslušně oceněna\". 

 
 1320. Odpověď
 
Autor: Primátor 
Datum:   05.04.04 10:19

Vážený pane,

problematiku skládek v oblasti mezi ulicí Uhelnou a ulicí Zvonařka řeší úřad městské části Brno-střed s vlastníkem předmětných pozemků dle příslušných ustanovení zákona o obcích. Dne 1. prosince 2003 bylo zahájeno s vlastníkem pozemků - společností Robusta, a. s., v likvidaci, (nástupce společnosti Brněnské jižní centrum) - správní řízení o uložení pokuty. Dne 17. února 2004 bylo vydáno rozhodnutí o uložení pokuty 25.000,- Kč a uloženo opatření odstranit závadný stav, tj. odstranit skládky odpadů a ruderární porost, ve lhůtě do konce dubna 2004. Ke dni 23. března 2004 si vlastník pozemků rozhodnutí nepřevzal. Rozhodnutí tedy dosud nenabylo právní moci. Odbor životního prostředí MMB ve spolupráci s úřadem městské části Brno-střed a Městskou policií Brno průběžně monitoruje předmětné území. Možnost umístění kamer bude s městskou policií konzultována. Osobně však nepovažuji tento krok za reálný. Kamery musí být připojeny na přenosové sítě a městská policie ani nemá k dispozici takové množství kamer, aby mohla jejich prostřednictvím monitorovat všechna místa našeho města, kde by to mohlo být zapotřebí.

S pozdravem

Doufejme jen , že případ bude v brzké době vyřešen odstraněním tohoto vředu na vzhledu veletržní metropole a snad povede i tomu, že vlastníci pozemků se naučí o ně více pečovat.

ZDROJ: www.brno.cz/Enviweb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí