zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Neuvěřitelná historie s Kohnovou cihelnou pokračuje!!!

08.04.2004
Odpady
Neuvěřitelná historie s Kohnovou cihelnou pokračuje!!!
1286. Kohnova cihelna a hromady odpadů ...
 
Autor: Grepl 
Datum:   15.03.04 11:37

Pane primátore, sdělte nám jaký bude další postup s obrovskými hromadami odpadů všeho druhu, které navezl Ing. Pokorný (Thermoservis-recyklace, s.r.o. ) do staré Kohnovy cihelny pod pláštíkem rádoby recyklace. JMK resp. Ing. Hubáčková - zodpovědná za nakládání s odpady - s lehkostí sobě vlastní již předala náš podnět k šetření těchto \"krátkodobě\" skladovaných odpadů na Vaše podřízené na ŽP MMB. Děkuji za odpověď. Ing. Jan Grepl, Občanské sdružení Staré Brno; www.volny.cz

 
 1321. Odpověď
 
Autor: Primátor 
Datum:   05.04.04 10:21

Vážený pane,

Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna provedl dne 16. března 2004 v areálu společnosti THERMOSERVIS-RECYKLACE, s. r. o., Stráň 12, místní šetření. Při tomto šetření společnost prostřednictvím svého zástupce sdělila do protokolu záměr deponované stavební sutě recyklovat na místě, takto získaný recyklát deponovat na místě a dále jej využít v souladu s jeho materiálovým určením. Společnost údajně zpracovává žádost o stanovisko k záměru recyklace, která bude předložena dotčeným orgánům státní správy a samosprávy k vyjádření nejpozději do 30. června 2004.

Krajský úřad Jihomoravského kraje neprodloužil platnost rozhodnutí, kterým byl uvedené společnosti udělen souhlas k provozování zařízení. S odvoláním na tuto skutečnost nepovažuje již deponii suti za záležitost spadající do své působnosti a odkazuje věc k řešení Odboru životního prostředí MMB. Z hlediska Odboru životního prostředí však stále jde o zařízení, i když platnost uvedeného rozhodnutí skončila. Proto požádal OŽP MMB dopisem ze dne 17. března 2004 Ministerstvo životního prostředí ČR o stanovisko k právnímu stavu existující deponie odpadů, t.j. o vyjádření, zda je deponie odpadů zařízením ve smyslu zákona č.185/2001 Sb., o odpadech, i v případě, pokud skončila platnost rozhodnutí, kterým byl udělen souhlas k provozování zařízení Krajským úřadem Jihomoravského kraje. Na základě stanoviska MŽP ČR bude ze strany OŽP MMB přijat odpovídající další postup.

S pozdravem

Problém budeme nadále sledovat, uvidíme kolik let bude ještě pokračovat a zda nakonec se bude v těsné blízkosti obytné zástavby nadále recyklovat, po málo únosné komunikaci jezdit těžké nákladní vozy naložené prašnou sutí a v blízkosti přírodní památky prohánět terénní auta.

 

ZDROJ: www.brno.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí