zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

7. ročník kampaně 30 dní pro neziskový sektor

15.04.2004
Obecné
7. ročník kampaně 30 dní pro neziskový sektor
Letošní ročník kampaně pod heslem \"Chcete podat pomocnou ruku?\" se konal ve dnech 31.1 - 29.2. 2004. Jeho hlavním tématem bylo tentokrát dárcovství, ale také otázka důvěryhodnosti neziskových organizací a informovanosti veřejnosti o jejich činnostech. Oproti předešlým ročníkům šlo tentokrát více o předvedení schopnosti sebeprezentace jednotlivých organizací, prostor se otevřel především pro regiony, které tak měly možnost ukázat své schopnosti v informování veřejnosti o svých aktivitách, na čemž se zakládal úspěch celé kampaně. Neziskové organizace tak dostaly příležitost upevnit své pozice v jednotlivých oblastech a nechat veřejnost i státní správu, aby si na ně a jejich činnosti vytvořila nový pohled.

Pro aktivity v rámci kampaně mohly organizace využít jako inspiraci heslo \"Chcete podat pomocnou ruku?, logo, zorganizovat originální, ale i osvědčené akce, jako jsou dny otevřených dveří, koncerty, výstavy, plesy, zábavy, soutěže na školách, konference, semináře, workshopy, veřejné diskusní stoly se zastupiteli, pracovníky úřadu a regionálními médii. Cílem kampaně však nebylo jen zviditelnění neziskového sektoru, ale také získání \"pomocných rukou\" pro organizace, zapojení veřejnosti, zlepšení komunikace a nabídnutí možností zapojení zájemců do aktivit v jejich regionu a vyjádření vlastních názorů a postojů. Kampaň je podporována médii, českou televizí i českým rozhlasem, díky nimž se veřejnost má možnost dozvědět, jakým způsobem neziskovky podporovat.

Letošní kampaně se zúčastnila tato města uplatňující principy MA21 nebo účastnící se projektu Zdravých měst:
Odkazy na průběh kampaně v dalších městech a regionech, která nemají prezentaci na vlastních webových stránkách naleznete na portálu NSZM ČR. Jedná se o města:
  • Letovice
  • Kraj Vysočina
  • Třebíč
  • Třeboň
Celkový přehled informací o městech a regionech najdete v zipové podobě na webové stránce NSZM ČR.: http://nszm.internet.cz

Další informace o městech a regionech zapojených do MA21/NSZM si můžete vyhledat v databázi MA21 Českého ekologického ústavu


Zdroj:
http://www.neziskovky.cz
http://nszm.internet.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí