zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děčín má za sebou první svoz tetrapaků

14.04.2004
Odpady
Děčín má za sebou první svoz tetrapaků
Stovky děčínských domácností se připojily k nové aktivitě města, sběru tetrapaků. První svoz oranžových pytlů se uskutečnil v pondělí 5. dubna.
Svozová auta Severočeských sběrných surovin, která najezdila více než 300 kilometrů, odvezla z celého města 1093 oranžových pytlů o celkové hmotnosti 2,455 tuny. \"Jsme rádi, že se občané Děčína rozhodli připojit k této aktivitě, která má přispět k ochraně životního prostředí. Všem, kdo sbírali tetrapak a bude v této činnosti pokračovat i v budoucnu, děkujeme,\" prohlásila Hana Karasová z odboru životního prostředí děčínské radnice.
Svozová auta neodvážela tetrapak pouze v pondělí, tedy v den svozu, ale také další dny. \"Velmi nás ale mrzí, že řada občanů nedodržela termín svozu a umístila oranžové pytle ke sběrným nádobám později. Museli jsme proto svážet oranžové pytle opakovaně, což nám způsobuje nemalé problémy a samozřejmě to stojí peníze. Proto žádáme občany, aby skutečně dodržovali termín svozu,\" doplnila Karasová. Odpad je třeba umístit pouze na stanoviště s kontejnery na separovaný odpad.
Nové pytle si mohou občané vyzvednout na 7 distribučních místech, a to na MěÚ Děčín, Mírové náměstí., MěÚ Děčín, 28. října (budova bývalého OkÚ), odboru ŽP, ve sběrných dvorech a výkupnách Severočeských sběrných surovin ve Fugnerově ulici, v Křešicích a v Slepé ulici.
Další termín svozu tetrapaků je v pondělí 3. května, přičemž pytle je třeba odložit u sběrných nádob na separovaný odpad již o den dříve.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí