zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inspekce udělila loni firmám na jihu Moravy vysoké pokuty

16.04.2004
Voda
Ovzduší
Odpady
Inspekce udělila loni firmám na jihu Moravy vysoké pokuty
Statisícové pokuty udělila loni brněnská pobočka České inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmám z jihu Moravy, a to zejména za porušování předpisů a znečišťování ovzduší. Nejvyšší trest 750.000 korun dostala společnost Český plyn, která podle inspektorů prodávala špatně označené nádoby s plynem. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

\"Vysokou pokutu (Českému plynu) jsme udělili vzhledem k závažnosti případu, protože případná chyba mohla ohrozit zdraví a životy lidí,\" řekl listu Pavel Rabušic z oddělení odpadového hospodářství brněnského pracoviště inspekce.

Za Českým plynem jsou na žebříčku pokutovaných firmy Sako Brno a Pliva-Lachema. Oběma inspektoři udělili sankci po 400.000 korunách. První ze společností zajišťuje svoz a likvidaci odpadu v Brně a byla potrestána zejména za znečišťování ovzduší ve městě. Její spalovna totiž loni několikrát překročila povolené limity.

Výrobce léčiv Pliva-Lachema také sídlí v Brně. Podnik dostal od inspektorů pokuty dvě: sto tisíc korun za to, že nedodržel administrativní postup při kolaudaci modernizace jednoho z výrobních objektů a 300.000 korun za znečišťování ovzduší.

Mezi ekologickými hříšníky se podle listu objevují také obce a města. Například město Dolní Kounice z Brněnska zaplatila pokutu 200.000 za vypouštění odpadní vody do řeky Jihlavy.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí