zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Biotičtí škůdci v lesích kraje Vysočina

19.04.2004
Les
Biotičtí škůdci v lesích kraje Vysočina
Bezplatný seminář k ochraně lesa na téma „Biotičtí škůdci v lesích kraje Vysočina v letech 2003 a 2004“ proběhl v prostorách sídla kraje Vysočina v úterý 13. dubna.

„Tento seminář jsme pořádali s ohledem na hrozící kůrovcové nebezpečí v lesích kraje Vysočina. A také především proto, aby pracovníci státní správy lesů obecních úřadů obcí s rozšířenou působností společně s odbornými lesními hospodáři a vlastníky lesů z kraje Vysočina mohli, na základě nejnovějších poznatků pracovníků výzkumného ústavu, účinně zabránit přemnožení škůdců v lesích,“ řekl Petr Bureš, vedoucí krajského odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství.

Po úvodním slovu P. Bureše se slova ujali Milan Švestka a Petr Baňař, oba z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti Jíloviště – Strnady. Ve svých vystoupeních se zaměřili na přehled biotických škůdců v ČR v roce 2003 a na další výhled pro rok 2004, dále na výskyt ploskohřbetky u Větrného Jeníkova a podstatnou část jejich přednášek tvořila stať o bionomii lýkožroutů na smrku a možnosti obrany proti nim. S postupy v ochraně lesa vyplývající z lesního zákona a souvisejících předpisů seznámil poté přítomné Jiří Bartoš z již zmíněného krajského odboru.

Seminář připravily ve spolupráci krajský odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství, Lesní ochranná služba Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti Jíloviště – Strnady a Ministerstvo zemědělství ČR. Určen byl pracovníkům státní správy lesů obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, odborným lesním hospodářům a vlastníkům lesů v kraji Vysočina.

Zájemci o informace na ochranu lesa se doví více na stránkách www.kr-vysocina.cz

R. Burketová
Více informací P. Bureš, 564 602 204, bures.p@kr-vysocina.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí