zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Střípky z Brna

22.04.2004
Odpady
Střípky z Brna

Z deníku Městké policie Brno:

Na základě hlášení pozorných občanů u vydatně kouřícího \"táboráku\" za keřem na Uhelné ulici nalezli v sobotu před jedenáctou dopoledne policisté sedmapadesátiletého muže, opalujícího izolaci z hromady měděných kabelů. Jeho jednáním se bude zabývat správní orgán. Muž totiž strážníkům nevěřil, že takové věci, jako plasty, se pálit nesmí a odmítl projednání přestupku v blokovém řízení.

Z brněnského tisku:

V městké části Maloměřice - Obřany jsou už téměř zoufalí z černých skládek.  Haraburdí a nepořádek se vyskytuje téměř všude od obydlených částí, přes romantické údolí Svitavy až po blízkém okolí sběrného střediska odpadů na ul. Slaměníkova. Magistrát i MČ vydávají na odstraňování černých skládek ročně desítky tisíc korun, další statisíce stojí provoz sběrných středisek, přesto nepořádníci mezi Brňany jsou schopni hodit ledničku klidně do lesa, aby si zřejmě měla v čem lesní zvěř uchovávat pamlsky. Paní Jana Weberová z komise ŽP MČ sama říká, že skutečně záleží na lidech. MČ se snaží o problému informovat, ale zdá se zatím, že marně.

Zdá se, že bez toho, aby každý občan lapený při takovém činu nedostal pokutu, to asi nepůjde. Někteří lidé jsou zřejmě vůči osvětě imunní.

ZDROJ: www.mpbrno, www.enviweb.cz, Rovnost

 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí