zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Litoměřice budou pět dní ekologickým městem

21.04.2004
Obecné
Litoměřice budou pět dní ekologickým městem
Litoměřice - Řadu programů v rámci týdne, kdy proběhnou oslavy Dne Země, přichystalo litoměřické Středisko ekologické výchovy Sever. Včera proběhl první z nich pro děti z litoměřických školek.
V jeho rámci se drobotina v Jiráskových sadech účastnila soutěží na ekologická témata. \"Na devíti stanovištích děti například obkreslovaly kůru stromů, pomocí náčiní hledaly drobné živočichy a podobně,\" popsal Miroslav Chlumský ze střediska Sever.
Samotné děti byly ze soutěžení nadšené. \"Nejvíc se mi líbilo šplhání po pavučině a obkreslování kůry,\" svěřil se malý Zdeněk Dejdar. U jednotlivých stanovišť dětem pomáhali dobrovolníci.
Akce budou pokračovat také dnes, a to na Základní škole Máchovy schody přednáškami pro středoškoláky. Ty budou rozděleny do třech bloků, a to alternativní zdroje energie, Chráněná krajinná oblast České středohoří a odpadové hospodářství.
Zítra bude pořádat středisko Sever den otevřených dveří. Ve čtvrtek, tedy v Den Země, proběhne na Mírovém náměstí v Litoměřicích prezentace ekologických firem a organizací. Uskuteční se rovněž promítání filmů s ekologickou tématikou. K vidění bude i horkovzdušný balón.
Konec akcí je naplánován na pátek, kdy budou moci zájemci navštívit přednášky ve středisku Sever.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
11. 2019
20.11.2019 - Seminář, školení
Brno, ApS Brno s.r.o.
INISOFT s.r.o.
5
12. 2019
5.12.2019 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
11
12. 2019
11.12.2019 - Seminář, školení
Praha, Occidental Five
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí