zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládku odpadů obsadili hasiči, hledal se zdroj

21.04.2004
Odpady
Skládku odpadů obsadili hasiči, hledal se zdroj
Jindřichův Hradec - Skládka komunálního odpadu na Fedrpuši, kterou provozuje společnost Tesco, od včerejších časných ranních hodin hořela. Na místě zasahovali profesionální hasiči, kteří masu ochlazovali a prolévali vodou, zatímco pracovníci firmy Tesco J. Hradec skládku odtěžovali a materiál překládali.
\"Podle všech okolností došlo k samovznícení v prostoru, kde už se dva roky odpad neukládá. Nejedná se o žádné zapálení či vznícení od hořícího odpadu, který bychom přivezli. V důsledku chemické reakce začala hmota hořet uvnitř. Hledáme ohnisko, které je zřejmě někde uprostřed. Do večera bychom se k němu měli dostat a oheň uhasit,\" sdělil nám včera odpoledne přímo na místě ředitel společnosti Tesco Vladimír Kos.
Ujistil, že s podobnými událostmi provozní řád skládky počítá a jsou i předem stanovené postupy. \"Situaci jsme již konzultovali i s Inspekcí životního prostředí. Do ovzduší by se neměly dostávat žádné škodlivé zplodiny hoření, místo stále ochlazujeme,\" dodal s tím, že to uvnitř mohlo doutnat již několik dnů. Za existence skládky od roku 1996 je to první požár . . .
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí