zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Modrá šance začíná zelenat?

23.04.2004
Obecné
Modrá šance začíná zelenat?

Hnutí DUHA gratulovalo ODS k první koncepci ekologického programu strany, kterou dnes představil stínový ministr životního prostředí Bedřich Moldan.

ODS v ní varuje, že český průmysl nadále plýtvá energií, elektrárny příliš závisí na uhlí a podniky nezavádějí čisté technologie. Chce motivovat k investicím do zelených sektorů a zjednodušit nepřehlednou změť českých ekologických zákonů.

Martin Ander, ředitel Hnutí DUHA, řekl:

\"Je to první takto rozsáhlý ekologický program ODS a kráčí správným směrem. ODS zjevně už pochopila, že voliči po ní chtějí, aby znečištění, skládky a ničení krajiny začala rozumně řešit. Motivovat průmysl k investicím do čistých technologií musí patřit mezi priority českých politiků, pokud chtějí občanům zajistit zdravé a čisté prostředí k životu. Zatím však chybí jakékoli konkrétní náměty. Teď bude úkolem ODS doplnit do obecného konceptu konkrétní návrhy, které pomohou vyčistit průmysl, chránit naše zdraví a pečovat o českou krajinu.\"

\"Program správně kritizuje vládu, kde jeden ministr hovoří o moderní čisté ekonomice a druhý podporuje uhelné doly. Ovšem přesně totéž lze říci o rozdílu mezi tímto konceptem a každodenním hlasováním poslanců ODS ve sněmovně. Tím důležitější je, aby ODS program doplnila konkrétními návrhy. Například velmi záleží na tom, jak naloží se správnou ideou udělat pořádek v nepřehledné změti neustálých novel novel novel českých ekologických zákonů. Pořádek lze udělat zavedením přehledného a srozumitelného systému, ale také vyhazováním všeho na smetiště, užitečné věci nevyjímaje.\"

Kontakt:
Martin Ander, telefon 732-565042, 545 214 431, email martin.ander
@hnutiduha.cz

Vojtěch Kotecký, telefon 604-202470, 545 214 431, email vojtech.kotecky@hnutiduha.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí