zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V křivoklátských lesích někdo nastražil otrávená vejce

23.04.2004
Příroda
V křivoklátských lesích někdo nastražil otrávená vejce
PRAHA - V křivoklátských lesích neznámý pachatel nastražil vejce napuštěná zřejmě prudkým jedem. Tři volně žijící zvířata po jejich pozření uhynula. Podobný případ se ve stejné lokalitě stal před dvěma lety. Policisté případ vyšetřují jako podezření z obecného ohrožení, informovala Česká televize (ČT).

Vejce někdo položil v lese u obce Skřivaň na Rakovnicku. U pravděpodobně otrávené nástrahy ležela tři uhynulá zvířata - liška, kuna a psík mývalovitý. Vejce byla nahoře naklepnutá, to, zda obsahují jed nyní zkoumají odborníci, uvedl Stanislav Čapek z rakovnické policie.

Podobný případ se na Křivoklátsku stal před dvěma lety. Tehdejší rozbory návnad odhalily přítomnost prudkého jedu, který je již několik desítek let zakázaný. Dříve byl používán v zemědělství. \"Je velice nebezpečný, protože je to dotykový jed,\" popsal látku vedoucí správy chráněné oblasti Křivoklátsko Petr Štěpánek. Otrava může nastat pouhým dotykem, dodal ekolog. Policisté však tehdy pachatele nedopadli a kauzu odložili.

Místní myslivci jsou případem zděšeni. Shodují se na tom, že pachatel musí prostředí křivoklátských lesů znát. Vajíčka byla totiž nastražena v místech, kde se hojně pohybuje zvěř. Rozbory nástrah a uhynulých zvířat budou hotovy asi za jeden měsíc.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí