zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na Mezilaboratorní porovnání odběrů odpadních vod

28.04.2004
Voda
Pozvánka na Mezilaboratorní porovnání odběrů odpadních vod
naše společnost navazuje na již dříve pořádané  MPO odběrů odpadních vod a pořádá ve spolupráci s fy Slovácké vodárny a kanalizace, a.s. již pátou akci tohoto zaměření.

Vážené kolegyně, kolegové, milí přátelé

naše společnost navazuje na již dříve pořádané  MPO odběrů odpadních vod a pořádá ve spolupráci s fy Slovácké vodárny a kanalizace, a.s. již pátou akci tohoto zaměření. Generálním sponzorem této akce je tentokrát firma QH SERVIS, spol. s r.o.

Akce se uskuteční 1.-2. června tohoto roku na ČOV v Uherském Hradišti. Odběry budou prováděny na odtoku z čistírny, která patří mezi špičková zařízení tohoto druhu a proto koncentrace sledovaných ukazatelů budou velice nízké.

14. - 15. září 2004 se bude konat další akce na ČOV v Mladé Boleslavi a to na nátoku na ČOV.

Na přiloženém obrázku, pro Vaši představu, vidíte místo konání akce. Je zde dostatek prostoru třeba i pro 100 odběrových skupin.

Rozsah sledovaných ukazatelů bude přihlášeným účastníkům včas oznámen. Maximálně to mohou být všechny ukazatele dle vyhlášky č. 293/2002 Sb., tj. CHSKCr, RAS, NL, Pc, N-NH4 , N-NO2-, N-NO3-, AOX, Hg a Cd.  

Akce začne presencí od 9:00  a přípravou odběrových zařízení. V  11:00 budou  odebrány první dílčí vzorky. S ohledem na ostrého hlídacího psa v nočních hodinách nebude možno provádět odběry manuálně. Bude se opět odebírat vzorek typu „B“,  tj. 24 hodinový odběr směsného vzorku v intervalu 2 hod. Tzn., že  odběr směsného vzorku by měl být ukončen druhého dne v 9:00. Všichni účastníci budou mít zajištěn oběd v areálu SVK, a.s., kde budou účastníci přivítání a proběhne zde prezentace firem prodávajících vzorkovací zařízení. Tyto firmy budou mít  možnost předvést dodávanou techniku    i přímo v terénu na ČOV. Po ukončení prezentace si budou moci účastníci vybrat některou z připravených kulturně naučných akcí (např. plavba po Baťově kanálu, či prohlídka zámku Buchlov, apod.) a večer bude,  jak jinak, ochutnávka moravských vín s muzikou.

V případě, že máte zájem o účast na této akci vyplňte, prosím, následující formulář a pošlete ho e-mailem na adresu cslab@cslab.cz.  Pokud se budete chtít zúčastnit odběrů v Mladé Boleslavi, vyplňte, prosím, též příslušnou přihlášku. Rychlým rozhodnutím a předáním informací pomůžete organizátorům zajistit vhodné ubytování a připravit doprovodný program.

S pozdravem                
Pavel Bernáth
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí