zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čeští geologové se sešli s presidentem Nikaraguy

26.04.2004
Geologie
Čeští geologové se sešli s presidentem Nikaraguy

Expedice pracovníků České geologické služby se v průběhu letošních terénních prací setkala s prezidentem nikaragujské republiky Enrique Bolanosem, který 31. března 2004 navštívil město Somoto. Zástupci kraje Somoto presidentovi předvedli plán rozvoje svého kraje a přitom ocenili studii geologických rizik České geologické služby jako důležitou součást výchozí dokumentace územního plánu.

Od roku 1996 poskytuje vláda České republiky v souvislosti s členstvím ČR v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) finanční prostředky na zahraniční rozvojovou spolupráci. Tu koordinuje Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s jednotlivými resorty. Ministerstvo životního prostředí se zapojilo do programu zahraniční rozvojové spolupráce v roce 1997 a během let 1997-2003 koordinovalo realizaci 38 rozvojových projektů v 28 zemích světa.

Jedním z těchto projektů je Geologický výzkum přírodních rizik v centrální části Nikaraguy, na kterém se podílí Česká geologická služba za garance MŽP. Cílem projektu je zhodnotit stupeň a druh geologického nebezpečí a zranitelnosti pro několik oblastí Nikaraguy. Výsledky práce geologů ČGS jsou v jednotlivých regionech žádány a užívány při plánování územního rozvoje. V roce 2004 je zpracováváno území kraje Somoto v severozápadní Nikaragui při hranici s Hondurasem.

Více informací lze získat na těchto internetových adresách:

www.env.cz (Zahraniční vazby/ Zahraniční pomoc v gesci MŽP)

www.cgu.cz (mezinárodní projekty)

Mgr. Eva Veverková
tiskové odd. MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí